Hazırlanan evraklar

  • Doktor tarafından düzenlenen ölüm raporunun veya savcı tarafından düzenlenen defin ruhsatının ve otopsi raporunun alınması
  • Mernis ölüm tutanağının alınması
  • Çok dilli ölüm tutanağının alınması (Formül C )
  • Tahnit Raporu
  • Yol izin belgesi
  • Konşimento
  • Ölüm raporunun noter tasdikli çevirisi
  • Gümrük evrakları

Türkiye’den Libya’ya Cenaze Taşıma Hizmeti 

Ölüm hadisesinin kapımızı ne zaman ve nerede çalacağını asla bilemeyiz. Gerek iş gezisi, gerek aile veya dost ziyareti ve gerekse turistik geziler esnasında ülkemizden çok uzaktayken bir yakınımızın veya bizim başımıza ölüm hadisesi gelebilir. Bu gibi durumlar oldukça sıkıntılı süreçlerdir. Zira başka bir ülkede vefat durumunda önümüzde çok uzun ve sıkıntılı bir prosedür oluşur. Ülkeye giriş yaptığınız sebebe göre ölüm vuku bulduğu zaman kendi ülkenize cenazenizi ulaştırabilmeniz için bir takım evraklara ve hukuki işlemlere sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yetersiz bilinen dil bu işlemlerin uzamasına ve zorlaşmasına sebep olabilmektedir. Oysaki zaman kavramını cenaze beklemek istemez.

Ölen kişinin bir an evvel ülkesine nakledilmesi ve defin işlemlerinin yapılması zorunludur. Bunun için aşılması gereken yasal duvarlar bulunmaktadır. Bu yasal duvarları hiç dil bilmeyen, daha önce bu tür işlerle karşılaşmamış sade insanlar halletmekte güçlük çekerler. Hem yas zamanı hem de bu tür evraklarla uğraşmak çok zor olacaktır. Cenazenizi zamanında ve kolay bir şekilde taşıtmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bir yakınınız vefat ettiği zaman ister öldüğü ülkede yanında olun isterseniz meftanın ülkesinde bulunuyor olun, kısacası uzaktan veya yakından hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ölen kişinin Libya’ya aktarılması esnasında gerekli olacak tüm konsolosluk, hastane ve nakil evraklarını dilerseniz libya’dan dilerseniz de ülkemize gelerek yürütmemiz için vekalet vermeniz yeterli olacaktır. Ülkemizin ve sizin ülkenizin talep ettiği tüm evrak ve prosedürleri taksim uluslararası cenaze taşıma hizmetleri olarak bizler yakınen takip ederiz, defin işlemleri ve nakil işlemleri için, uçak, soğuk hava araçları, özel tabutlar, mensup olduğu dine uygun olarak yıkama, kefenleme ve dini işlemleri eksiksiz bir şekilde uygulamaktayız. İşlemler tamamlanır tamamlanmaz hava veya karayolu aracılığı ile cenazeyi bozulma veya deformasyona uğramayacak şekilde hazırlayarak tüm nakil hizmetlerini sağlamaktayız. Libya’nın dilediğiniz şehrine, evinize ve mezar yerinize değin tüm yolculuk işlemlerinin kusursuz ve tam olmasını sağlamaktayız. Dil bilen, alanında uzman ve saygılı personellerimizle zor günlerinizde yanınızda ve hizmetinizde olmaktan onur duyuyoruz.