Hazırlanan evraklar

  • Doktor tarafından düzenlenen ölüm raporunun veya savcı tarafından düzenlenen defin ruhsatının ve otopsi raporunun alınması
  • Mernis ölüm tutanağının alınması
  • Çok dilli ölüm tutanağının alınması (Formül C )
  • Tahnit Raporu
  • Yol izin belgesi
  • Konşimento
  • Ölüm raporunun noter tasdikli çevirisi
  • Gümrük evrakları

Türkiye’den Rusya’ya Cenaze Taşıma Hizmeti

Ölüm hepimizin hayatında bir gerçektir.  Bu yüzden nerede ve ne zaman başımıza gelebileceğini bilemeyiz. Ölüm doğal bir süreç olsa dahi özellikle ülke dışında iken, tatil, iş gezisi veya öğrenim hayatı boyunca doğal veya farklı durumlardan kaynaklanan ölümler vatandaşı olmadığınız ülkede başınıza gelebilecek en kötü olaylardan birisidir. Yakınlarınız ve arkada kalanların zorlu bir süreçle başbaşa kalacağı bu süreçte cenazenin bir yakınının tüm bu prosedürlerle uğraşması neredeyse imkansız hale gelmektedir. Özellikle dilini bilmediğiniz bir ülkede bu süreç oldukça zorlayıcı olabilmektedir.

Doğal ölümlerde bu süreç daha kolay işlerken özellikle adli vakalarda süreçler ve evraklar büyümektedir. Türkiye’de ölmüş olan bir Rus vatandaşının cenazesinin tüm bu süreçleri atlatarak memleketine en iyi koşullarda gönderilmesi çok önemlidir. Rusya büyük bir ülkedir ve pek çok dinden insanı bir arada bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Rusya’dan en çok turist çeken ülke olarak bilinmektedir. Dolayısı ile doğal veya adli ölümlerin çokça görülmesi kaçınılmazdır.

Bir yakınınız Türkiye’de vefat ettiyse ve siz ülkemize cenazenizi almaya geldiyseniz pek çok bilmediğiniz hukuki süreçle karşı karşıya kalacaksınızdır. Bu süreçleri kolaylıkla atlatabilmeniz ve acılı günlerinizde daha fazla manevi yük altında kalmamanız için bizler asya uluslararası cenaze hizmetleri olarak rusça bilen uzman personelimizle beraber hastane, hava alanı ve konsolosluk gibi noktalarda tüm evrakları sizin adınıza toplamak ve bu evrakları işleme koymak, cenazenizin mensup olduğu dine uygun olarak define hazır hale getirmek, tahnit etmek, özel tabutlarda korumak, soğuk hava araçlarında gömüleceği noktaya ulaştırmak gibi hizmetleri sağlamaktayız. Cenazeniz hangi dine mensup olursa olsun o dinin gerekliliklerine uygun bir biçimde hazırlıklarını yapmaktayız. Cenazenin süreç ne kadar uzun sürerse sürsün bozulmasını engellemek adına özel olarak korumaktayız. Özel morglarımızda tüm dini aşamalarını titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Sizlerin belirleyeceği noktaya kadar ulaştırılması hususunda hizmet vermekteyiz. Tüm nakil araçlarımız soğuk hava deposuna sahiptir. Rusya’nın tüm coğrafi bölgelerine titizlikle nakil sağlamakta ve güvenle defin işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Üstelik ülkemizde dilden gelen zorlukları asla yaşamamaktasınız. Tüm süreçler uzman ekipler tarafından takip edilmektedir.