Birleşik Arap Emirlikleri, ülkemize en fazla turist gönderen ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle tatil ve iş fırsatları için birçok turist ülkemize giriş yapmaktadır. Bununla birlikte çok sayıda gayrimenkul satın alan ve ülkemize yerleşerek burada yaşamaya başlayan insanlarda bulunmaktadır. Bu insanların ülkemizde yaşamaya başlamasıyla birlikte aynı zamanda ülkemizin himayesi altına girmeleri söz konusu olduğu için, burada başına gelen her şey için belirli prosedürler uygulanmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının ülkemize geldikten sonra gerek kaza yoluyla gerekse de doğal yollarla hayatlarını kaybetmeleri gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Ölümün her insan için kesin bir durum olması ve ölümle ilgili dini ya da düşünce olarak hangi fikirlere sahip olursa olsun her insan için gerçek bir olgu olması, kaçınılmaz bir durumdur. Özellikle ölümün nerede ve ne zaman geleceği bilinmediği için bazen ülke dışındayken de olabilmektedir. Bu durumda en sıkıntılı durum ise ölen kişinin cenazesinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne nakledilmesidir. Bu nakil işlemleri için cenaze sahibi ya da yakınının Türkiye’de bazı evrak işlemlerini yapması gerekmektedir.

Özellikle bu gibi durumlar her insanın başına gelmediği için ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kalan birisi ne yapacağını ya da nasıl davranacağını bilemediği için birçok sorunlar karşılaşabilmektedir. Bu durum aynı zamanda cenaze nakil işlemlerini uzatacağı için aynı zamanda dönüş için sıkıntılı bir sürecin de başlaması anlamına gelmektedir. Tüm bunlarla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen kişinin dil sorunu yaşayabileceği ihtimalini de değerlendirecek olursak, yaşanacak sıkıntıların hangi boyuta varabileceğini daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Bu konularla ilgili olarak Asya Uluslararası Cenaze Hizmetleri‘nin çalışmalarından faydalanmak hem zaman kazanmanızı hem de hızlı bir şekilde cenazenin Birleşik Arap Emirlikleri’ne nakledilmesini sağlayacaktır. İşlemlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi adına yapılan çalışmalar aynı zamanda sizin herhangi bir sorun yaşamadan ülkenize dönenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte cenazenin evrak işleri ile birlikte cenazenin de nakil işlemleri için de hazır olması sağlanmaktadır.