ULUSLARARASI CENAZE İŞLERİ

Uluslararası Cenaze Evrakları

Dünyanın her yerinden gönderilen cenazelerin ve gerekli evrakların havaalanından alınarak sahibinin istekleri doğrultusunda nakli ve defni yapılır.
Dünyanın her yerine cenaze sahiplerinin isteği doğrultusunda cenazenin hazırlanması ve bütün resmi işlemlerin yapılarak cenaze transferi yapılır.

Hazırlanan evraklar

  • Doktor tarafından düzenlenen ölüm raporunun veya savcı tarafından düzenlenen defin ruhsatının ve otopsi raporunun alınması
  • Mernis ölüm tutanağının alınması
  • Çok dilli ölüm tutanağının alınması (Formül C )
  • Tahnit Raporu
  • Yol izin belgesi
  • Konşimento
  • Ölüm raporunun noter tasdikli çevirisi
  • Gümrük evrakları

Asya Uluslararası Cenaze Taşıma Hizmetleri

Ölüm beklenmedik bir anda başımıza gelebilen en gerçek duygulardan biridir. Ölüm gerçekleştiği zaman yaşanan duygular o anda zor bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman tüm diğer duyguları absorbe etmektedir. Yaşanan duygusal travma özellikle uzak ülkelerde ve diğer şehirlerde olan insanları sarsıntıya uğratmaktadır. Herkes yakınları öldüğü zaman en doğru şekilde gömüleceği ve yaşadığı noktaya naklinin yapılmasını istemektedir. Bu işlem özellikle konuyu daha önce tecrübe etmemiş kişiler için bir hayli zor bir süreç olmaktadır. Cenazenin memleketi veya ülkesi olan noktaya taşınması, hava veya karayolu ile bu sürecin en doğru şekilde gerçekleştirilmesi oldukça zahmetli bir süreçtir ve özellikle daha önce bu süreci yaşamamış kişiler için baş edilmesi çok zor bir süreçtir. Eğer bir yakınınız farklı bir ülkede veya şehirde vefat etti ise yapılacakları net olarak bilmemeniz çok normaldir. Ülke içinde prosedürler dil bilmeniz sebebiyle daha kolay olsa da ülke dışında, farklı bir ülkenin vatandaşı olunması durumunda süreç çok detaylı bir takım prosedürlere girmektedir.

Asya Uluslararası Cenaze Taşıma Hizmetleri olarak dünyanın pek çok noktasına cenaze taşıma hizmeti vermekteyiz. Tüm Avrupa’ya cenaze taşıma hizmetimiz bulunmaktadır. Ayrıca Almanya cenaze taşıma hizmeti de vermekteyiz. Avrupa dışında Rusya’ya cenaze taşıma hizmetimiz de bulunmaktadır. Rusya cenaze taşıma hizmetlerimizde akıcı bir şekilde rusça bilen ve yeminli tercümanlarımız sayesinde hukuki ve elçilik evraklarında yanınızda bulunmaktayız. Belçika cenaze taşıma, Hollanda cenaze taşıma, Avrupa içerisinde pek çok önemli ülke vatandaşları ülkemizde vefat ettiği zaman cenaze taşıma hizmeti vermekteyiz. Aynı şekilde bulunduğunuz ülkenin dilini iyi konuşan yeminli tercümanlarımız sayesinde konsolosluk prosedürlerinde sizlere destek vermekteyiz. Avrupa ve Rusya haricinde Arabistan cenaze taşıma hizmetimiz tam teşekkürlü hizmet vermektedir. Yabacı uyruklu vatandaş veya turist olarak ülkemize girmiş olan yabancı uyruklu kişiler için cenazeyi ülkesinde alacak olan kişinin beyan edilmesi önemli bir husustur. Cenazenizin yanına gelerek tüm sürecin hızlanmasını sağlayabilir veya bulunduğunuz ülkeden cenazeyi havaalanından teslim alarak süreci yürütebilirsiniz. Bu süreçte önemli olan nokta yürütülen sürecin eksiksiz olması için sizden istenen evrakların tam manasıyla oluşturulmasıdır. Bu konuda yürütülen prosedür ise ülkemizin herhangi bir noktasında vefat etmiş olan yakınınız nerede vefat etti ise o noktadan alınarak İstanbul’a getirilir. Konsoloslukla yapılması gereken yazışmaları vereceğiniz bilgiler doğrultusunda yaparak hukuki işlemleri gerçekleştirir. Ardından cenazenizi uçağa teslim ederek sizin istediğiniz noktaya ulaştırır. Bu noktadan sonra cenazenin teslim alınması ve istediğiniz noktaya teslim edilmesi gibi işlemler tamamen tarafınıza aittir. Sizin yapmanız gereken ise kendi ülkenizden cenazeyi sizin teslim alacağınıza dair gereken evrakları tamamlamanızdır. Bu evrakları teslim ettiğiniz takdirde cenazeniz mensup olduğu dine uygun bir şekilde hazırlanıp, iç kısmı galvanizli tabutlara yerleştirilmektedir. Arzu edildiği taktirde özel tabut da sağlamaktayız. Hangi dine mensup olduğu önemli değildir. Aynı zamanda cenazenin bozulmaması için gerekli olan işlemler firmamız tarafından yapılmakta ve prosedür bitene kadar korunmasını sağlamaktadır.

Yurt içinde cenazenizin nakli için kara veya hava yolunu kullanabilirsiniz. Soğuk hava araçları ile Türkiye’nin tüm noktalarına hizmet verilmektedir. Cenazenizin dilerseniz yanına giderek, dilerseniz bulunduğunuz şehirden tahnit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Beyan edeceğiniz noktaya bozulmadan ve ölüm saygısı içerisinde güvenle naklini sağlayabilirsiniz. Cenazenizin mensup olduğu dine uygun bir şekilde hazırlanması işlemlerini firmamız eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda vereceğiniz özel bilgilere istinaden gerçekleşmesi mümkün olan farklı işlemleri de yapabilmektedir. Cenazeniz istanbul’da veya farklı bir şehirde bulunsa dahi firmamızla görüşmeleri gerçekleştirerek türkiye’deki herhangi bir noktaya naklini sağlayabilirsiniz. Firmamız tüm dinler ve mezhepler için gerekli ön hazırlıkları yapmaktadır. Kolay ulaşım için dilerseniz hava yolunu tercih edebilirsiniz. bu noktada cenazenizin hava yolu ile naklinin sağlanabilmesi için gerekli olan evrakları firmamıza eksiksiz olarak beyan etmelisiniz. Kara yolu ile taşımacılıkta firmamızın soğuk hava araçları ile sorunsuz bir şekilde naklini sağlayabilirsiniz. Bu araçlar özel olarak cenaze nakilleri için yapılmakta olup uzun yola veya değişken hava şartlarına uygun cenaze taşıma araçlarıdır.
Asya Uluslararası Cenaze Taşıma Hizmetleri olarak bizler ölüme olan saygısı, güler yüzlü, farklı dillere hakim personellerimiz ile sizlere zor günlerinizde eksiksiz ve aksilik olmadan hizmet vermekteyiz.